Zawody 2013
Spis treści
W dniu 07.12.2013 r. na nowo otwartym obiekcie Strzelnicy przy ul. Sportowej w Złocieńcu
rozegrano Mikołajkowe zawody strzeleckie o puchar Prezesa
Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Złocieńcu, oraz nagrodę główną - Mikołaja
ufundowanego przez zarząd Klubu Strzeleckiego ,,CEL” Złocieniec.
W zawodach uczestniczyło 50 zawodników oraz zaproszeni goście:
13 juniorek i juniorów, oraz 37 seniorek i seniorów. Pierwszy symboliczny strzał na nowej
strzelnicy oddał Prezes Klubu Strzeleckiego ,,CEL” Krzysztof Wanecki.
W trakcie zawodów podawano grochówkę, którą zafundował Dyrektor Biura Związku Miast
i Gmin Pojezierza Drawskiego pan Mariusz Łapuć. Każdy uczestnik został obdarowany przez
Burmistrza Złocieńca pana Waldemara Włodarczyka i
Przewodniczącą Rady Miejskiej w Złocieńcu Urszulę Ptak.
Podczas zawodów 6 osób otrzymało Honorowe Członkostwo Klubu Strzeleckiego „CEL”
za pracę i zaangażowanie na rzecz budowy Strzelnicy :
1. Pan Jan Łowkiewicz – Prezes ZWiK Sp. z o.o. w Złocieńcu
2. Pan Jacek Pierechód – Prezes ZUK Sp. z o.o. w Złocieńcu
3. Pan Mariusz Łapuć – Dyrektor Biura Związku Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego
4. Pan Jarosław Cieślik – EKO – BET Sp. zo.o.
5. Pan Roman Beńko – ZPH Roman Beńko
6. Pan Józef Błażejewicz – MARGIP Złocieniec
Burmistrz Złocieńca Waldemar Włodarczyk podziękował Zarządowi Klubu strzeleckiego „CEL”
za zaangażowanie i ogromny wkład pracy w budowę Strzelnicy Sportowej w Złocieńcu.
Podziękowania otrzymali :
Krzysztof Wanecki Prezes Klubu, Krzysztof Burak Wiceprezes Klubu
oraz Zbigniew Lichwa pełniący funcję skarbnika i sekretarza Klubu.
W poszczególnych kategoriach uczestnicy zostali wyróżnieni pucharami
ufundowanymi przez sponsora którym był Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Złocieńcu,
klasyfikacja zawodników przedstawia się następująco:
Seniorka karabin TOZ - 17:
1. miejsce – Dorota Porazińska – Kowalczyk – 90 pkt.
2. miejsce – Edyta Jędrzejczak – 81 pkt.
3. miejsce – Jolanta Czepe – 41 pkt.
Juniorka karabin TOZ - 17:
1.miejsce – Sandra Pomian – 78 pkt.
2.miejsce – Angelika Pomian – 42 pkt.
3.miejsce – Roksana Kulczyńska – 30 pkt.
Senior karabin TOZ - 17:
1.miejsce – Antoni Mochol – 97 pkt.
2.miejsce – Piotr Boratyński – 96 pkt.
3.miejsce – Zbigniew Lichwa – 96 pkt.
Junior karabin TOZ - 17:
1.miejsce – Marcin Kowalczyk – 96 pkt.
2.miejsce – Filip Marek – 92 pkt.
3.miejsce – Hubert Kaczmarek – 85 pkt.
Nagrodę główną Mikołaja zdobył:
Antoni Mochol
W dniu 11.11.2013r w Wałczu odbyły się zawody strzeleckie organizowane przez Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju
z okazji Narodowego Święta Niepodległości o puchar Starosty Wałeckiego
W zawodach startowała liczna reprezentacja Klubu Strzeleckiego ,,CEL” ze Złocieńca.
Zawody rozegrano w grupie amatorów oraz profesjonalistów.
Miejsca zawodników Klubu Strzeleckiego ,,CEL”
AMATORZY:
Kat.senior I miejsce Piotr Kowalczyk
III miejsce Piotr Boratyński
Kat.seniorka III miejsce Edyta Jędrzejczak
Kat. Junior I miejsce Eryk Murawski
Zespołowo I miejsce Gimnazjum nr 1 w Złocieniec w składzie:
Eryk Murawski, Paweł Pietruszka, Marcin Kowalczyk
II miejsce ,,CEL”3 Złocieniec w składzie:
Piotr Kowalczyk, Dorota Kowalczyk, Piotr Boratyński
PROFESJONALIŚCI:
Kat. karabin III miejsce Krzysztof Burak
Wyróżniono również najmłodszych zawodników.
W tej kategori wyróżnienie otrzymał Mikołaj Boratyński
Bardzo rzadko się zdarza, aby reprezentacja sportowa ze Złocieńca
zdobyła w zawodach o randze Powiatu tyle miejsc medalowych i pucharowych,
w kategoriach od najmłodszych do najstarszych.
Gratuluję zawodnikom miejsc medalowych i pucharowych
Prezes Klubu Strzeleckiego ,,CEL” Złocieniec
Krzysztof Wanecki
Dnia 21.09.2013r. w Gryfinie odbył się
Wojewódzki Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej z broni kulowej.
Klub strzelecki ,,CEL” Złocieniec reprezentowali uczniowie szkół:
1. Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino - Marcin Kowalczyk, Paweł Pietruszka.
2. ZSP im. Gen. Władysława Andersa – Adrianna Dalmata, Marcin Żurek.
Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, startowali zawodnicy i zawodniczki
z klubów strzeleckich Województwa Zachodniopomorskiego.
Nasi uczniowie startując w tak profesjonalnych zawodach porównali wyszkolenie
jak również sprzęt strzelecki – kurtki, pasy, rękawice czego nasz klub jeszcze nie posiada.
Mimo takich braków nasz zespół zajął 5 miejsce a indywidualnie plasowali się tuż za podium
i w pierwszej dziesiątce.
Indywidualnie: Adrianna Dalmata – 4 miejsce karabin,
Marcin Kowalczyk – 5 miejsce pistolet,
Paweł Pietruszka – 6 miejsce karabin,
Marcin Żurek – 8 miejsce pistolet.
Klub strzelecki ,,CEL” Złocieniec
na
Międzynarodowych Zawodach Armii Państw NATO
W dniach 13-15.09.2013 w Poznaniu rozegrany został
XVI Międzynarodowy Wielobój Strzelecki Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO
„Snajper 2013”
Na zawodach zameldowało się ponad 200 uczestników – 50 drużyn.
Uczestnicy wieloboju reprezentowali Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy, Holandię, Estonię, Czechy, Słowację, Norwegię oraz gospodarze z Polski.
Krajowe drużyny złożone były z rezerwistów, policjantów i przedstawicieli Straży Granicznej
oraz Klub Strzelecki ,,CEL” Złocieniec.
Na zaproszenie organizatorów XVI Międzynarodowego Wieloboju Strzeleckiego
Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2013” przybył kapitan Krzysztof Flizak .
Człowiek legenda, sybirak, najmłodszy żołnierz generała Andersa,
kapitan w stanie spoczynku Armii Stanów Zjednoczonych, uczestnik wojny w Korei,
wielki patriota i jak sam o sobie mówi „American with Polish heart”.
Zawody rozegrano w sobotę na bojowej strzelnicy piechoty na poligonie w Biedrusku.
Uczestnicy rywalizowali w strzelaniach z karabinka Beryl, karabinu maszynowego PK,
karabinu wyborowego SWD, karabinu sportowego BRNO, pistoletu maszynowego PPS,
pistoletu maszynowego Glauberyt i pistoletu wojskowego P-83.
Zawodom przyglądał się szef Wydziału Dydaktycznego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych,
ppłk Andrzej Szymanowski. Przez całą sobotę na strzelnicy słychać było donośną kanonadę,
a w powietrzu unosił się zapach grochówki.
Klub Strzelecki ,,CEL” Złocieniec reprezentowali:
Krzysztof Wanecki, Krzysztof Burak, Zbigniew Lichwa, Jerzy Murawski
Zespół zajął bardzo dobre 13 miejsce, a indywidualnie Krzysztof Wanecki
zajął ogólnie 10 miejsce co jest nie lada wyczynem w tak szerokim i doborowym towarzystwie.
Zawody zakończyły się uroczyście w Domu Żołnierza, gdzie uhonorowano zwycięzców,
którzy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.
DNIA 08. 09. 2013r. KLUB STRZELECKI ,,CEL” W ZŁOCIEŃCU PRZEPROWADZIŁ
XIII REJONOWE ZAWODY W STRZELANIU Z BRONI SPORTOWEJ
O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY ZŁOCIENIEC
ORAZ PUCHAR DYREKTORA ZARZĄDU ZWIĄZKU MIAST I GMIN POJEZIERZA DRAWSKIEGO
STARTOWAŁY ZESPOŁY PROFESJONALISTÓW I AMATORÓW Z POWIATÓW: DRAWSKIEGO, WAŁECKIEGO, ŚWIDWIŃSKIEGO, FREKWENCJA DOPISAŁA UDZIAŁ WZIĘŁO 83 ZAWODNIKÓW I ZAWODNICZEK, KTÓRZY SPRAWDZILI SIĘ W STRZELANIU Z KARABINÓW SPORTOWYCH. KLUB STRZELECKI ,,CEL” ZAPEWNIŁ WSZYSTKIM PROFESJONALNĄ OBSŁUGĘ I CIEPŁY POSIŁEK NA ZAWODACH.
RYWALIZOWANO W KATEGORIACH:
1. AMATORZY INDYWIDUALNIE I ZESPOŁOWO,
2. PROFESJONALIŚCI INDYWIDUALNIE I ZESPOŁOWO,
3. BIATLON ZESPOŁOWO - ZESPOŁY AMATORÓW I PROFESJONALISTÓW RAZEM
PUCHARY I MEDALE UFUNDOWALI I WRĘCZALI BURMISTRZ MIASTA ZŁOCIENIEC PAN WALDEMAR WŁODARCZYK ORAZ DYREKTOR ZARZĄDU ZWIĄZKU MIAST I GMIN POJEZIERZA DRAWSKIEGO PAN MARIUSZ ŁAPUĆ.
OTO NAGRODZENI ZAWODNICY, ZAWODNICZKI I ZESPOŁY;
PROFESJONALIŚCI:
SENIOR 1. KRZYSZTOF BURAK
2. KRZYSZTOF WANECKI
3. MAREK SZCZENIAK
SENIORKA 1. PAULINA SZCZEŚNIAK
JUNIOR 1. KAMIL KARST
ZESPÓŁ 1. CEL ZŁOCIENIEC I
2. LOK GROT WAŁCZ I
3. CEL ZŁOCIENIEC II
AMATORZY:
SENIOR 1. PIOTR KACZMAR
2. PIOTR KOWALCZYK
3. KRYSTIAN BUDZISZEWSKI
SENIORKA 1. BEATA LICHWA
2. DOROTA KOWALCZYK
3. EDYTA JĘDRZEJCZAK
JUNIORKA 1. ALEKSANDRA JACEWICZ
2. INEZ ZAJĄC
3. ZUZANNA LICHWA
JUNIOR 1. KAMIL DOBURZYŃSKI
2. MARCIN KOWALCZYK
3. JAKUB SZCZEŚNIAK
DRUŻYNA 1. „GRZYBKI KALISZ”
2. 2 BZ
3. „FILIP”
BIATLON 1. LOK GROT WAŁCZ I
2. MOCNY FULL
3. LOK III ZŁOCIENIEC
W dniu 15.08.2013r w Wałczu odbyły się zawody strzeleckie organizowane
przez
Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju
z okazji
93 Rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego
o puchar Starosty Wałeckiego.
W zawodach startowała liczna reprezentacja Klubu Strzeleckiego ,,CEL” ze Złocieńca.
Zawody rozegrano w grupie amatorów oraz profesjonalistów.
Miejsca zawodników Klubu Strzeleckiego ,,CEL”
AMATORZY
Kat.senior II miejsce Piotr Boratyński
Kat.seniorka II miejsce Dorota Kowalczyk
Kat. Junior I miejsce Marcin Kowalczyk
II miejsce Hubert Ciebiada
Kat. Juniorka II miejsce Zuzanna Lichwa
Zespołowo I miejsce ,,CEL” 4 Złocieniec w składzie
Jan Rudy, Piotr Kaźmierczak, Piotr Boratyński
Zespołowo II miejsce ,,CEL”3 Złocieniec w składzie:
Piotr Kowalczyk, Dorota Kowalczyk, Marcin Kowalczyk
PROFESJONALIŚCI
Zespołowo II miejsce ,,CEL”1 Złocieniec w składzie:
Krzysztof Wanecki, Krzysztof Burak, Zbigniew Lichwa.
KARABIN PNEUMATYCZNY
Chłopcy do 10 lat I miejsce Mikołaj Boratyński
Chłopcy od 10 do 13 lat III miejsce Dawid Boratyński
Dziewczynki od 10 do 13 lat II miejsce Zuzanna Lichwa
Bardzo rzadko się zdarza, aby reprezentacja sportowa ze Złocieńca
zdobyła w zawodach o randze Powiatu tyle miejsc medalowych i pucharowych,
w kategoriach od najmłodszych do najstarszych.
Gratuluję zawodnikom miejsc medalowych i pucharowych
Prezes Klubu Strzeleckiego ,,CEL” Złocieniec
Krzysztof Wanecki
W dniu 16.06.2013r na strzelnicy wojskowej w Wałczu przeprowadzono XIV otwarte
zawody strzeleckie z karabinka sportowego 5,6 mm szkół podstawowych,
gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Memoriał Jerzego Gajewskiego”
eliminacje do zawodów wojewódzkich.
Organizatorami zawodów był Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Wałczu
Klub KŻR „GROT” w Wałczu oraz koło LOK w Człopie.
Złocieniec reprezentowały szkoły:
1. Szkoła Podstawowa nr. 2 im. Władysława Stanisława Reymonta w składzie
Zuzanna Lichwa, Dawid Boratyński, Mikołaj Boratyński.
2. Gimnazjum nr. 1 im. Bohaterów Monte Cassino w składzie
Paweł Pietruszka, Marcin Kowalczyk, Angelika Dudek.
Wszyscy zawodnicy są wychowankami Klubu Strzeleckiego ,,CEL” w Złocieńcu.
Zespoły jak i zawodnicy indywidualni odnieśli bardzo dobre wyniki i tak:
w rywalizacji Szkół Podstawowych:
I miejsce zespołowo SP nr. 2 ze Złocieńca
indywidualnie w kat. Dziewcząt I miejsce Zuzanna Lichwa,
indywidualnie w kat. chłopcy I miejsce Boratyński Dawid,
w rywalizacji Gimnazjów:
III miejsce zespołowo Gimnazjum nr. 1 ze Złocieńca
indywidualnie w kat. chłopcy I miejsce Paweł Pietruszka,
indywidualnie w kat. chłopcy III miejsce Marcin Kowalczyk
Rywalizowali także nauczyciele, opiekunowie
I miejsce Piotr Boratyński KS ,,CEL” Złocieniec,
II miejsce Zbigniew Lichwa KS ,,CEL” Złocieniec
Puchary i medale wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Człopa pan Zdzisław Kmieć,
Prezes ZR Wałcz pan Lech Sznaza oraz syn patrona zawodów pan Cezary Gajewski.
DNIA 02. 06. 2013r. ROZEGRANO POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ
I PONADGIMNAZJALNEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA Z BRONI SPORTOWEJ TOZ 17
ORGANIZATOR: POWIAT DRAWSKI KLUB STRZELECKI ,,CEL’’ ZŁOCIENIEC
W ZAWODACH UCZESTNICZYŁO 5 ZESPOŁÓW I 7 ZAWODNIKÓW
I ZAWODNICZEK INDYWIDUALNIE.
ROZEGRANO KONKURENCJE; STRZELANIE PRECYZYJNE KARABINEK TOZ 17
ZAWODY PRZEBIEGAŁY ZGODNIE Z PRZEPISAMI PZSS, PROTESTÓW NIE ZGŁOSZONO.
WYNIKI Z ZAWODÓW 02. 06. 2013r
Szkoły Gimnazjalne
ZESPÓŁ NAZWISKO I IMIĘ SUMA MIEJSCE SUMA MIEJSCE
Indywidualnie DRUŻYNOWO DRUŻYNOWO
Gimnazjum Kowalczyk Marcin 97 1
Nr 1 Pietruszka Paweł 93 2 276 1
Złocieniec Dudek Angelika 86 1
Gimnazjum Turalski Marcin 87 3
Nr 2 Wołyniec Filip 73 235 2
Złocieniec Kiełbasa Bartek 75
Gimnazjum Wiśniewska Kinga 80 2
Bochat Anita 71 3 222 3
Ostrowice Krynicka Oliwia 71 3
Zając Inez 80 2
Szkoły Ponadgimnazjalne
ZESPÓŁ NAZWISKO I IMIĘ SUMA MIEJSCE SUMA MIEJSCE
Indywidualnie DRUŻYNOWO DRUŻYNOWO
Liceum Grzybowski Adrian 90
Iliczyn Piotr 92 2 276 1
Kalisz Pom Blacha Marcin 94 1
ZSP Brzyski Patryk 92 3
191 2
Złocieniec Wanecki Mateusz 99
Kołosowska Roksana 85 1
Opiekunowie
NAZWISKO I IMIĘ SUMA MIEJSCE
Indywidualnie
Buczek Zbigniew 87 3
Jarzyński Marek 86
Blacha Zygmund 62
Jędrzejczak Edyta 90 1
Wanecka Grażyna 89 2
W dniu 03.05.2013r w m. Wałczu odbyły się zawody strzeleckie
organizowane przez Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju z okazji
„222 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA ”
O puchar Burmistrza Wałcza Bogusławy Towalewskiej.
Skład sędziowski:
Główny sędzia zawodów Lech Sznaza
Kierownik strzelania z pistoletu Andrzej Binder
Sędzia osi pistoletowej Stefan Seehaber
Sędzia osi wiatrówka Kobusiński Piotr
Kierownik strzelania z karabinu Zbigniew Stusik
Sędzia osi karabinowej Major Mateusz
Sędzia wiatrówka Kaziukajtis Stanisław
Lekarz zawodów Mariusz Mróz
Sędzia obliczeniowy Jan Gadzikowski
Sędzia obliczeniowy Leszek Ciepły
Wyniki amatorzy:
SENIOR:
1. Dyker Roman 86 punktów
2. Kaziukajtis Adam 84 punktów
3. Mystek Andrzej 81 punktów
SENIORKA:
1. Nowak Janina 77 punktów
2. Zalas Paulina 77 punktów
3. Domańska Magdalena 76 punktów
JUNIORKA:
1. Kaziukajtis Anna 73 punkty
2. Kobusińska Monika 73 punkty
3. Zys Agnieszka 72 punkty
JUNIOR:
1. Melonik Kamil 87 punktów
2. Boratyński Dawid 81 punktów
3. Nowak Sławomir 79 punktów
ZESPOŁOWO AMATORZY:
1. „SOPRANO” WAŁCZ 226 punktów
2. „REKINY” WAŁCZ 220 punktów
3. „LUZAKI” WAŁCZ 217 punktów
WYNIKI ZAWODOWCY:
PISTOLET:
1. Siemieński Jakub 92 punkty
2. Burak Krzysztof 92 punkty
3. Sznaza Lech 91 punktów
KARABIN:
1. Wanecki Krzysztof 94 punktów
2. Murawski Jerzy 92 punktów
3. Stuisik Zbigniew 91 punktów
ZESPOŁOWO:
1. LOK „GROT” Wałcz 521 punktów
2. „CEL” Złocieniec 517 punktów
3. „IMPULS” Szczecinek 513 punktów
PREZES Zarządu Rejonowego LOK w Wałczu - Lech Sznaza